Film Film Önerileri / Black Mirror

  • Skype Adresimiz Üzerinden Bize Ulaşabilirsiniz.

    live:.cid.dfb75ce993291c2e

    Forum Sayfamız KESİNLİKLE KUMAR OYNATILMAMAKTADIR.

    İçerikleri Görebilmek İçin Lütfen Üye Olunuz, Üye iseniz Giriş yapınız.

Creative

Bahiswon Üye
13 Eki 2020
1,807
712
113
Dizinin temel özelliği, her bölümün bir birinden tamamen farklı bir konuya odaklanmasıdır. Yani, bölümlerin birbiri ile hiçbir ilişkisi yok. Bu da dizinin herhangi bölümünü izlemenizi sağlıyor. Özellikle, dizi izlemeyi sevmeyenler için mükemmel bir seçim. Ancak şunu da belirtelim ki, zaten tek bir bölüme bakmanız bile Black Mirror bağımlısı olmanız için yeterlidir.
Black Mirror ,her bölümde farklılık gösterse de tüm bölümlerin ortak özelliği, gelecekte teknolojik cihazların boyut atladığı bir dönemde geçmesidir. Tabii ki burada kastettiğimiz uçan arabalar veya her yeri kaplamış robotlar değil. Teknolojik gelişimler kendini daha küçük detaylarda gösteriyor. Ancak karakterlerin hayatını büyük ölçekte etkiliyor. Aynı zamanda, bölümlerin bir diğer ortak özelliği, ahlaki değerleri konu almasıdır. Çoğu bölüm, ahlaki ikilemler üzerinde kurulmuştur.

Black Mirror’in Diğer Dizilerden Farkı Ne?

Günümüzde sanal dünyanın bu denli gerçek hayatımıza sızması, aslında Black Mirror’da ele alınan konulara işaret ediyor. Bir nevi gelecek yaşam şeklini ve teknolojinin getireceği olası sorunları bize yansıtıyor diyebiliriz. Bu da diziyi diğerlerinden farklı kılıyor.
Dizinin esasında teknolojik gelişmeleri işlediğini belirtmiştik. Bu teknolojilerle beyne yerleştirilen çipler, ölen insanları aynı vücut ve yüz yapısı ile robotik olarak yeniden tasarlayan şirketler, gerçekçilikte çağ atlayan oyunlar gibi birçok olaya şahit oluyoruz.
Dizinin ilk bölümü ise vurucu bir ahlak anlayışı üzerinde kurgulanmış ve hiçbir ileri teknolojik cihaz içermemektedir. The National Anthem adı ile yayımlanan bölüm, diziye birinci bölümden başlamak isteyenlere farklı duygular yaşatıyor ve ben olsam yapar mıydım sorusunu sorduruyor. Aslında bu soruyu sadece bu bölümde değil, diğer bölümlerde de kendinize sık sık soracaksınız.

Black Mirror.jpg


Mirror.jpg

Black.jpg